Firmamız 2010 yılından beri varlığını sürdürmektedir. Deneyimli kurucu ve küçük bir mühendis grubu, endüstriyel tesislerin tasarımının yanı sıra şehircilik alanında tasarım faaliyetlerine başlamıştır. Bir süre sonra bazı mühendisler, yazlık evlerin, özel evlerin ve yazlık evlerin tasarımını ve inşasını amaçlayan dar bir uzmanlığa sahip bir tasarım ve inşaat şirketi kurmaya karar verdiler.
Böylece 2012 yılında firmamız Ukrayna’nın Odessa şehrinde bireysel tasarım ve hazır standart projelerin satışına başlamıştır. Aynı yıl arazi ve laboratuvar koşullarında zeminin taşıma özelliklerini belirlemek için keşif sondajı hizmeti açtık. Mühendislik-jeolojik çalışmalar yaparak Odessa bölgesindeki toprakların jeolojik yapısını inceledik. Ayrıca tasarım, bir deprem sırasında yapı üzerindeki yükü artıran katların çökmesini de hesaba katar.
2014 yılında bir grup mühendisle ekip oluşturduk ve hem kendi başımıza hem de diğer şirketlerin projelerinde kulübeler inşa etmeye başladık. Ukrayna’nın Odessa bölgesi Türkiye ile birlikte sismik olarak tehlikeli bir bölgedir. Sismik inşaat alanında önemli tecrübemizle, özel sektörde az katlı çerçeve yapıların inşasına destek oluyoruz. Yekpare bir beton karkas kullanarak ve bunun içini gazbeton veya seramik bloklarla doldurarak, her iki malzemenin de yüklendiği ve tek bir birim olarak çalıştığı bir sistem oluşturduk.
Bu süre zarfında sadece Odessa’da değil, Ukrayna dışında da önemli sayıda kır evi tasarladık. Türkiye’de tamamlanmış proje kataloğumuz ve deprem bölgelerinde az katlı bina inşaatlarındaki tecrübemizle size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

X
preloader